Szybka i łatwa konfiguracja Electrolux E30ew75ess

Szybka i łatwa konfiguracja Electrolux E30ew75ess to idealne rozwiązanie dla każdego, kto potrzebuje urządzenia do przechowywania jedzenia. Umożliwia ona szybkie i łatwe dostosowanie lodówki do własnych potrzeb i preferencji. Jego wyposażenie obejmuje wiele przydatnych funkcji, w tym 3 poziomy regulacji temperatury, system chłodzenia turbo i technologię TwinTech, która zapewnia wysoką wydajność i zmniejsza zużycie energii. Ponadto lodówka ta jest wyposażona w podświetlenie LED i szuflady na warzywa. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego, kto szuka wygodnego i wydajnego urządzenia do przechowywania jedzenia.

Ostatnia aktualizacja: Szybka i łatwa konfiguracja Electrolux E30ew75ess

Zdarzyło Ci się, że mimo dobrego pakietu internetowego zasięg domowej sieci nie był wystarczająco dobry? Podpowiadamy, jak skonfigurować router, aby mógł on wzmocnić sygnał i zagwarantować szybki transfer danych. Jak będzie działał router jako repeater.

Dlaczego warto skonfigurować router jako repeater? 

Słaby zasięg sieci bezprzewodowej to problem doskonale znany wielu użytkownikom. Wpływ na to może mieć co najmniej kilka czynników. Przede wszystkim na zasięg WiFi wpływają rozmaite przeszkody, które sygnał może napotkać na swojej drodze. Mowa tutaj o ścianach, meblach, a także innych przedmiotach. I czasami nawet mocny router nie pomoże.

Osłabiony sygnał WiFi powoduje, że będąc w drugim pokoju, możemy odczuwać problemy z szybkością internetu. Słaby zasięg może być spowodowany tym, że router jest źle ustawiony. Schowanie go w szafce czy głęboko w półce powoduje zakłócenia.

Jeśli próby polepszenia sygnału nie pomagają, to może oznaczać, że konieczny jest zakup dodatkowego urządzenia, które zwiększy zasięg. Jak działa repeater? Sygnał z routera jest wysyłany do nowego urządzenia, które następnie dzieli go na dalszą część pomieszczenia. W ten sposób zasięg jest kilkukrotnie lepszy.

Router czy wzmiacniacz sygnału? Co lepsze do poprawy zasięgu WiFi? 

Poprawienie zasięgu domowej sieci bezprzewodowej jest możliwe za pomocą routera WiFi. Do stworzenia punktu dostępowego można wykorzystać starsze urządzenie, które nie jest nam już potrzebne. Należy jednak pamiętać, że najlepiej współpracują ze sobą routery jednego producenta. Jeśli nie masz drugiego routera, a chcesz poprawić jakość sygnału, to zdecydowanie lepszym pomysłem będzie zakup wzmacniacza sygnału.

To niewielkie urządzenie jest wyposażone w kartę sieciową oraz anteny, które mają za zadanie zapewnić dostęp do internetu w trudno dostępnych miejscach. Wiele wzmacniaczy sygnału ma wbudowany port Ethernet, dlatego można je połączyć za pomocą przewodu.

Repeater jest dużo tańszy od samego routera, co pozwala zaoszczędzić trochę pieniędzy. Plusem tego rozwiązania jest bardzo łatwa konfiguracja. Wystarczy wcisnąć przycisk WPS na routerze i wzmacniaczu sygnału, aby oba urządzenia po chwili się ze sobą połączyły.

W takim razie które urządzenie jest lepsze do poprawy zasięgu? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ponieważ router, jak i repeater są w stanie zapewnić lepszą jakość sygnału. Wybór powinien być uzależniony od tego, czy posiadasz drugi router, czy planujesz go dopiero kupić.

Ustawiamy router jako repeater krok po kroku 

Połączenie przewodowe 

Jak połączyć dwa routery? Możesz to zrobić za pomocą przewodu Ethernet. Konfiguracja w takim wypadku jest niezwykle prosta. Po połączeniu urządzeń w oknie przeglądarki wpisujemy adres routera. Jeśli nie znasz go, to na odwrocie urządzenia powinny pojawić się wszystkie najważniejsze informacje. W oknie przeglądarki wpisujemy 192. 168. 0. 1 lub zmieniamy końcówkę na 1. 1.

Następnie przechodzimy do zakładki ustawień LAN i nadajemy nowemu routerowi adres IP dokładnie taki jak w pierwszym urządzeniu. Jaka wartość powinna zostać wpisana? Sprawdzamy, jakie adresy są wolne, i wybieramy ten, który będzie wolny. Aby wszystko działało trzeba przejść do ustawień DHCP w drugim routerze.

Po wykonaniu tego kroku należy zrestartować urządzenie. Pozostaje ustawić nazwę sieci bezprzewodowej i wybrać silne hasło. Od tego momentu nasz drugi router będzie działał jako reperater.

Połączenie bezprzewodowe

Połączenie dwóch routerów za pomocą przewodu LAN jest prostym rozwiązaniem, jednak największym minusem jest to, że takie rozwiązanie nie jest zbytnio estetyczne i wymaga schowania przewodów.

Dlatego dobrą alternatywą jest skorzystanie z funkcji WDS, czyli Wireless Distribution System. Dzięki niemu w bardzo łatwy sposób nawiążemy bezprzewodowe połączenie z drugim routerem, bądź wzmacniaczem sygnału. Aby ją skonfigurować należy:

 • W przeglądarce wpisujemy adres routera, logujemy się i z poziomu panelu administracyjnego przechodzimy do zakładki Sieci Bezprzewodowej.
 • Następnie wybieramy włączenie funkcji WDS.
 • W kolejnym kroku z listy sieci bezprzewodowych wybieramy nazwę pierwszego routera, wpisujemy dane i przechodzimy do kolejnego kroku.
 • Aby router działał jako repeater, należy wyłączyć serwer DHCP.
 • Zapisujemy dane i restartujemy urządzenie.
 • Od tej pory drugi router powinien działać jako repeater! 

Pamiętaj, że każdy router jest inny i proces ustawiania routera jako repeater może trochę się różnić. W niektórych modelach mamy opcję szybkiej konfiguracji WDS, co pozwala na połączenie z innymi routerem dużo szybciej. 

Co zrobić, gdy internet nadal działa wolno? 

Skonfigurowałeś router jako repeater, a mimo to Twój internet jest nadal wolny? To może oznaczać kilka problemów. Może to być wina głównego routera, który nie jest w stanie obsłużyć szybkiego internetu lub po prostu uszkodzeniu uległ moduł WiFi.

Jeśli router należy do dostawcy internetowego, to warto zgłosić problem. Serwisant wykona szereg testów i będzie w stanie powiedzieć, czy to właśnie urządzenie jest winne słabemu działaniu sieci. Uszkodzony router najlepiej wymienić na model nowej generacji.

W dobie materiałów w wysokiej rozdzielczości, trzeba posiadać szybsze łącze internetowe. Problemem może być zbyt niski pakiet, który po prostu nie jest w stanie zapewnić odpowiedniej prędkości. Należy pamiętać, że internet udostępniany bezprzewodowo zawsze będzie trochę wolniejszy.

Autor: Bartłomiej Mazurek

Precyzyjne gotowanie bez wysiłku

Płyta 900 SensePro® jest wyposażona w bezprzewodową termosondę, która mierzy temperaturę wewnątrz potraw. Termosonda komunikuje się z płytą, a Ty możesz precyzyjnie gotować, smażyć, gotować na wolnym ogniu, czy nawet gotować metodą SousVide.

900 SensePro®

 • Bezprzewodowa termosonda mierzy temperaturę dla precyzyjnego gotowania.
 • Łatwy w użyciu ekran dotykowy pozwala korzystać z płyty z pewnością.
 • Łącz pola grzejne dzięki funkcji Bridge.

Zobacz produkty

 • Bezprzewodowa termosonda pomaga osiągnąć profesjonalne efekty w zaciszu własnego domu. Termosonda z dokładnością mierzy temperatury i komunikuje się z płytą grzejną, by osiągać precyzyjne wyniki. By pewnie można było gotować, smażyć, dusić i korzystać z techniki SousVide.

 • Intuicyjne sterowanie płytą za pomocą kolorowego wyświetlacza dotykowego. Wybierz jedzenie, które chcesz przygotować, a płyta grzejna wyświetli informacje zwrotne na żywo dla każdego pola grzejnego, umożliwiając monitorowanie procesu gotowania bez wysiłku.

 • Funkcja Bridge umożliwia połączenie dwóch pól grzejnych w jedną dużą powierzchnię do gotowania. Dzięki automatycznej synchronizacji temperatury i ustawień czasu jest to idealne rozwiązanie do użycia płyt grillowych typu plancha i naczyń do pieczenia.

  Funkcja Hob2Hood® bezprzewodowo łączy Twoją płytę grzewczą z okapem. Wystarczy rozpocząć gotowanie, aby okap automatycznie dostosował swoje ustawienia, zapewniając odpowiednią siłę wyciągu do ustawienia mocy grzania płyty.

  Jednoczesne gotowanie kilku potraw może być trudne, ale mogą w tym pomóc oddzielne zegary. Ustaw je dla poszczególnych pól grzejnych, aby po upływie odpowiedniego czasu automatycznie wyłączyły płytę.

  Technologia indukcyjna szybko i precyzyjnie dostarcza ciepło we właściwe miejsce, a przylegający obszar pozostaje chłodny i bezpieczny w dotyku. Ponadto natychmiast reaguje na zmiany ustawienia temperatury. Jej gładka powierzchnia jest łatwa do czyszczenia.

 • Jedna płyta, niekończące się inspiracje

  Przesuwanie garnków i patelni bez przerywania procesu gotowania? To żaden problem. Podczas gotowania używasz garnków i patelni różnej wielkości? To żaden problem. Responsywna, szklana płyta grzejna 800 TotalFlex dostosowuje się do Ciebie, pozwalając Ci gotować niemal gdziekolwiek na swojej powierzchni.

  800 TotalFlex

 • Z TotalFlex możesz gotować na dowolnym miejscu płyty grzejnej.
 • Postawienie naczynia na płycie grzejnej z funkcją ActiveTouch powoduje podświetlenie odpowiednich elementów sterujących.
 • Funkcja Hob2Hood® automatycznie dostosowuje ustawienia okapu.
 • Zobacz produkt

  TotalFlex automatycznie wykrywa garnki i patelnie różnych kształtów i wielkości i tworzy pod nimi pole grzejne, dzięki czemu można je położyć niemal w każdym miejscu szklanej powierzchni płyty grzejnej i dowolnie je przesuwać, nie przerywając procesu gotowania.

  Umieść patelnię na płycie grzejnej, a odpowiednia przesuwana kontrolka zapali się automatycznie, dzięki czemu będziesz natychmiast wiedzieć, z której kontrolki skorzystać.

  Gotuj szybciej dzięki funkcji PowerBoost. Zapewnia ona dodatkowy dopływ ciepła, aby szybko ogrzać naczynie do najwyższej temperatury.

  My pilnujemy wody, Ty gotujesz

  Płyta indukcyjna 700 SenseBoil® zapewnia, że woda nie wykipi. Automatycznie reguluje temperaturę, gdy płyn zbliża się do punktu wrzenia, po czym zmniejsza moc grzania, aby podtrzymać jego powolne gotowanie. 

  700 SenseBoil®

 • Po zagotowaniu wody czujnik wrzenia automatycznie zmniejsza moc do powolnego gotowania.
 • Rozwiązanie Direct Access umożliwia łatwe sterowanie płytą kuchenną.
 • Zobacz modele serii 700

  Nasze płyty grzejne ze specjalnym czujnikiem smażenia Fry Sensor utrzymują odpowiednią temperaturę powierzchni patelni. Bez konieczności zgadywania i regulacji ustawień. Dzięki temu bez problemu przyrządzisz teraz w domu idealnie przyrumienione naleśniki lub soczyste steki.

  Nasza najpopularniejsza płyta grzejna z czujnikiem wrzenia Boil Sensor wykrywa, kiedy woda w naczyniu osiąga punkt wrzenia. Funkcja gotowania do gotowania na wolnym ogniu automatycznie dostosowuje kontrolowane wolne gotowanie.

  Funkcja FlexiBridge® umożliwia wybranie jednego z trzech układów pól grzejnych płyty indukcyjnej. Wyjątkowy obszar gotowania indukcyjnego z czterema segmentami, gdzie może połączyć do czterech stref, zapewniając jeden z największych pojedynczych obszarów gotowania z jedynym w swoim rodzaju, jednorodnym rozłożeniem ciepła.

  Płyty grzejne z funkcją Bridge umożliwiają połączenie dwóch pól grzejnych w jedną dużą powierzchnię do gotowania.

  * Dostępna jedynie z płytą grzejną SenseFry
  ** Dostępna jedynie z płytą grzejną SenseBoil®

  Płyta grzejna, która dostosuje się do każdego naczynia

  Płyta grzejna FlexiBridge® 600 sprawia, że gotowanie jest wygodniejsze. Jedna z trzech opcji układu pól grzejnych zapewnia większą swobodę gotowania jednocześnie w kilku naczyniach. Możesz wybrać dwa pola średniej wielkości, jedno małe i jedno duże lub jedno bardzo duże do grillowania na płycie plancha.

  600 FlexiBridge®

 • Funkcja FlexiBridge® umożliwia wybranie jednego z trzech układów pól grzejnych płyty indukcyjnej.
 • Nieskończone strefy, które same określają swój rozmiar, automatycznie wykrywają i podgrzewają Twoje garnki.
 • Płyta grzejna XL Triple Zone oferuje więcej miejsca do gotowania.
 • Zobacz produkty serii 600

  Powiększone pola grzejne umożliwiają użycie największych garnków i patelni, a nawet naczyń do paelli.

  Nasze bezgraniczne pola grzejne, które same określają swój obszar, inteligentnie rozpoznają różne rozmiary garnków i kształtów oraz wysyłają ciepło do podstawy każdego garnka*. Można więc ustawić wszystkie swoje garnki na płycie razem i przyrządzić różne pyszne dania jednocześnie.

  * Przy pokryciu oznacznika stref.

  * Dostępna jedynie w płycie grzejnej FlexiBridge®
  ** Dostępna jedynie w płycie grzejnej Bridge

  Najszybszy sposób na wydobycie smaku

  Jeśli chcesz, aby naczynia nagrzewały się lepiej i szybciej, wybierz płytę indukcyjną z serii 300. Bez konieczności zapalania gazu lub oczekiwania na reakcję grzałek – indukcyjne pola grzejne szybko nagrzewają naczynia do wysokiej temperatury dzięki czemu zagotowanie wody wymaga mniej czasu niż dotąd. 

  300 Induction

 • Najszybszy sposób na wydobycie smaku dzięki indukcji
 • Powierzchnia wokół pól grzejnych pozostaje chłodna, dzięki czemu jest łatwa w czyszczeniu.
 • Zobacz produkty serii 300

  Elementy sterujące Direct Access pozwalają natychmiast dostosować ustawienia temperatury płyty kuchennej. Wystarczy jedno dotknięcie, aby wybrać żądany poziom. W ten sposób można błyskawicznie i bez wysiłku sterować płytą.

  Design niewielkich rozmiarów, oszczędzający przestrzeń, oznacza, że tę płytę grzejną łatwo wstawić w przestrzeń roboczą dowolnej głębokości: ma 12 milimetrów z zainstalowaną poniżej szufladą oraz 28 milimetrów, gdy pod spodem znajduje się piekarnik Electrolux. 

  * Dostępna w wybranych modelach.

  30 cm – 30-centymetrowa modułowa płyta grzejna z innymi płytami tego typu firmy Electrolux pozwala uzyskać dostosowane do własnych potrzeb połączenie różnych technologii gotowania: gazowej, indukcyjnej i promiennikowej.

  W zależności od przestrzeni, jaką dysponujesz w kuchni w trakcie gotowania, wybierz jeden ze standardowych rozmiarów płyt grzejnych, jakie posiadamy w ofercie: 60, 70, 80 lub 90 cm.

  W ofercie posiadamy trzy różne rodzaje płyt grzejnych.

  Płyty gazowe są łatwe w obsłudze. Wystarczy przekręcić pokrętło, a poziom mocy płomienia szybko się zwiększy lub zmniejszy, dzięki czemu łatwo i szybko ustawisz temperaturę przygotowywanego dania. 

  Płyty indukcyjne są bardzo responsywne, szybkie i bezpieczne. Ciepło zostaje równomiernie rozprowadzone w garnkach i na patelniach, a jak tylko skończysz gotować, płyta natychmiast się schładza.

  Płyty ceramiczne posiadają klarowne wskaźniki ciepła, dzięki czemu widać, czy powierzchni można bezpiecznie dotknąć.

  Gotowanie na płycie indukcyjnej jest intuicyjne i nie wymaga czekania.
  Pozwala utrzymać właściwą temperaturę na właściwym miejscu w krótkim odstępie czasu. Otaczający obszar pozostaje chłodny, dzięki czemu jego dotykanie jest bezpieczne, a czyszczenie proste.

  Wymiana płyty promiennikowej na płytę indukcyjną Electrolux jest bezproblemowa.
  Nie zniszczy Twoich mebli* i nie wymaga otworów wentylacyjnych. Ponieważ powietrze krąży pod płytą, można nawet mieć szufladę lub wbudowany bezpośrednio pod płytą grzejną piekarnik.

  * Płyta promiennikowa i płyta indukcyjna muszą być tych samych rozmiarów.

  Bridge, Double Bridge, Triple Bridge, FlexiBridge oraz TotalFlex to funkcje pozwalające na większą swobodę gotowania.

  Funkcje te łączą strefy na różny sposób, by stworzyć większe lub mniejsze obszary gotowania dla garnków i patelni różnych rozmiarów. A z TotalFlex umieścisz garnki i patelnie w dowolnym miejscu na szklanej powierzchni, co zapewni Ci maksymalną elastyczność.

  Płyty grzejne z serii SenseBoil®, SensFry® oraz SensPro® są wyposażone w innowacyjne technologie czujników, które wspomagają gotowanie.

  Od wolnego gotowania przez smażenie po ułatwianie gotowania metodą SousVide, te płyty zostały stworzone po to, by pomóc Ci gotować pyszne dania bez względu na czas czy posiadane umiejętności kulinarne.

  Aby dowiedzieć się więcej o tych płytach, szukaj serii 700 lub serii 900.

  Jak działają płyty indukcyjne z wyciągiem? Jak zainstalować płytę z wyciągiem? Recyrkulacja czy odprowadzenie powietrza? Jakie rodzaje filtrów?

  Dowiedz się wszystkiego, co jest potrzebne, aby znaleźć odpowiednią płytę indukcyjną z wyciągiem do swojej kuchni.

  Dowiedz się więcej o naszych płytach grzejnych

  Szybko reagująca i bezpieczna płyta indukcyjna czy może wytrzymała płyta ze szkła ceramicznego? Nasza oferta płyt grzejnych obejmuje doskonałe rozwiązania do kuchni każdej wielkości i do dań o dowolnym poziomie zaawansowania – od codziennych posiłków po wystawne kolacje. Wejdź na wyższy poziom gotowania!

  W magazynie mamy ponad 800 000 części zamiennych AGD.
  Mamy część zamienną, która jest potrzebna.

  Wpisz oznaczenie modelu (numer, nazwa) urządzenia, a następnie kliknij na lupę - szukaj

  Znajdź części zamienne
  swojego produktu

  Jak wielu naszych Klientów macie Panstwo problemy z żarówka piekarnika electrolux.

  "Twój kaptur Electroluxa już się nie świeci. Wymieniłeś przepalony bezpiecznik; świeci się lampka zapłonowa na opasce, ale 2 żarówki nie zapalają się, mimo że nie wyglądają na przepalone.
  Żarówka w piekarniku przepaliła się i od tego czasu nic się już nie świeci. Zmieniłeś żarówkę, ale nic nie działa. "

  Szybka i łatwa konfiguracja Electrolux E30ew75ess

  Bezpośredni link do pobrania Szybka i łatwa konfiguracja Electrolux E30ew75ess

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Szybka i łatwa konfiguracja Electrolux E30ew75ess