Przed użyciem Dell Se3218h

Dell SE3218H to monitor wyposażony w wyjątkowo szeroką matrycę, która zapewnia bardzo szeroki zakres widzenia. Monitor ma 32-calowy ekran IPS z matrycą Full HD 1920 x 1080 i zapewnia wyjątkowo wysoką jakość obrazu. Wyposażony jest w wiele funkcji, w tym wyjście audio, wejście HDMI i USB oraz funkcje regulacji jasności i kontrastu. Przed użyciem, należy sprawdzić, czy monitor jest wyłączony, aby uniknąć przypadkowego uszkodzenia. Należy również upewnić się, że monitor jest podłączony do zasilania, aby zapewnić jego prawidłowe działanie.

Ostatnia aktualizacja: Przed użyciem Dell Se3218h

Omówienie błędu z formatem dysku

„Dzisiaj, kiedy podłączyłem kartę pamięci Sandisk SD, system Windows przypomniał mi, że:„ Muszę sformatować dysk w napędzie G: zanim będę mógł go użyć ”. Czy jest jakiś sposób, aby naprawić ten błąd bez utraty moich danych? ”

Zwykle, jeśli często wymuszasz odłączenie karty SD, USB, zewnętrznego dysku twardego lub innego urządzenia wymiennego bez korzystania z opcji Bezpieczne usuwanie, tablica partycji urządzenia zostanie uszkodzona i przejdzie na system plików RAW, którego system Windows nie będzie w stanie odczytać. Następnie może pojawić się komunikat o błędzie formatu dysku „Musisz sformatować dysk w napędzie X, zanim będzie można go użyć. Czy chcesz go sformatować? ” podczas próby uzyskania dostępu do urządzenia pamięci masowej. Nie jest to jednak jedyny powód, który może prowadzić do błędu formatu dysku. Istnieją inne powody, w tym:

 • Urządzenie magazynujące cierpi na nagłą awarię zasilania
 • Urządzenie pamięci masowej jest zainfekowane wirusem
 • System plików dysku nie jest zgodny z systemem Windows
 • Napęd flash USB, karta SD, karta pamięci lub zewnętrzny dysk twardy są uszkodzone

Naprawiono błąd „Musisz sformatować dysk w napędzie”

Gdy zobaczysz powiadomienie „Musisz sformatować dysk w napędzie”, niekoniecznie jest to coś złego w Twoim zewnętrznym urządzeniu magazynującym. Dlatego nie spiesz się, aby sformatować dysk, jak zaleca ten monit. To ostatnie rozwiązanie, które możesz wypróbować. Zamiast tego wypróbuj poniższe rozwiązania, aby naprawić błąd. Jeśli po wypróbowaniu poniższych wskazówek powiadomienie nadal istnieje, możesz najpierw odzyskać pliki z urządzenia, a następnie sformatować dysk bez obawy o utratę danych.

Wskazówka 1. Najpierw wypróbuj proste rozwiązania

Wypróbuj inny port USB: Podłącz zewnętrzny dysk twardy, kartę SD lub USB do innego portu USB

Wypróbuj inny komputer: Podłącz zewnętrzne urządzenie pamięci masowej do innego komputera. Możesz spróbować na komputerze z systemem Windows i Mac. Jeśli urządzenie działa poprawnie w systemie macOS, istnieje duże prawdopodobieństwo, że system plików urządzenia nie jest zgodny z systemem Windows, dlatego system Windows nie rozpoznaje go.

Uruchom oprogramowanie antywirusowe: Możliwe, że błąd „Musisz sformatować dysk w napędzie, zanim będzie można go użyć” jest spowodowany atakiem wirusa. Skorzystaj z okazji, uruchamiając na swoim komputerze oprogramowanie antywirusowe.

Jeśli powyższe metody nie działają, nie denerwuj się. Jest więcej wskazówek, które możesz spróbować rozwiązać, nie tracąc nic na zewnętrznym urządzeniu magazynującym.

Wskazówka 2. Sprawdź i napraw urządzenie za pomocą CMD

Wielu użytkowników zgłosiło, że ta metoda pomogła im rozwiązać problem „Przed użyciem należy sformatować dysk w napędzie”. Ta metoda sprawdzi błąd dysku i naprawi go automatycznie.

Krok 1. Naciśnij klawisz „Windows” i wpisz cmd.

Etap 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy „Monit polecenia” i wybierz „Uruchom jako administrator”.

Etap 3. W oknie CMD wpisz chkdsk G: / f i naciśnij „Enter”. (Zamień „G” na literę dysku zewnętrznego urządzenia pamięci masowej. )

Krok 4. Następnie system Windows zacznie sprawdzać i naprawiać błędy dysku i uszkodzone pliki. Poczekaj na zakończenie procesu.

Po zakończeniu, możesz ponownie spróbować odczytać pamięć USB, kartę SD lub zewnętrzny dysk twardy po ponownym uruchomieniu komputera. 

Jeśli jednak proces nie pójdzie gładko i pojawi się komunikat o błędzie, a typ systemu plików to RAW, CHKDSK nie jest dostępny dla dysków RAW, musisz wykonać przywracanie pierwotnego dysku, aby odzyskać dane. W tym przypadku jest to jedyny sposób naprawienia błędu „musisz sformatować dysk w napędzie”. Jednym słowem, jeśli polecenie chkdsk nie pomoże, następną radą jest odzyskanie plików z dysku, a następnie sformatowanie go zgodnie z sugestią systemu Windows.

Wskazówka 3. Odzyskaj pliki i sformatuj dysk

Jeśli wszystkie te rozwiązania nie pomogą rozwiązać problemu „Przed użyciem należy sformatować dysk w napędzie”, można najpierw odzyskać pliki z zewnętrznego dysku twardego, USB, karty SD, karty pamięci lub innego nośnika pamięci, a następnie sformatuj to. W ten sposób możesz naprawić błąd bez utraty danych na urządzeniu pamięci masowej. Aby odzyskać pliki z niedostępnego dysku, nie można pominąć Kreatora odzyskiwania danych EaseUS, niezawodnego oprogramowania do odzyskiwania dysku twardego. Odzyskuje wszystkie pliki z wadliwego dysku do innej bezpiecznej lokalizacji. Następnie możesz sformatować swoje zewnętrzne urządzenie pamięci bez żadnych obaw.

Krok 1. Uruchom oprogramowanie firmy EaseUS do odzyskiwania z dysku twardego Uruchom program EaseUS Data Recovery Wizard i wybierz z którego dysku chcesz odzyskać utracone pliki Kliknij Scan, aby rozpocząć skanowanie wszystkich utraconych danych i plików.

Krok 2. Skanuj, aby znaleźć wszystkie utracone dane dysku twardego Oprogramowanie do odzyskiwania dysku twardego EaseUS przeskanuje cały wybrany dysk i znajdzie wszystkie utracone pliki, w tym wszystkie istniejące i ukryte dane.

Krok 3. Wyświetl podgląd i przywróć utracone dane i pliki dysku twardego

Wszystkie utracone pliki znadziesz w zakładkach „Deleted files”, Drive” (z literą opisującą dysk)

W zakładce „Extra Files” zostaną wyświetlone dane RAW lub po formatowaniu.

Możesz dwukrotnie kliknąć na znalezionych plikach, aby je podejrzeć.

Po wyświetleniu podglądu, wybierz pożądane pliki, które zostały utracone na dysku i kliknij Recover, aby zapisać je w bezpiecznym miejscu na komputerze lub innych zewnętrznych urządzeniach pamięci masowej.

Jeśli Twoje zewnętrzne urządzenie pamięci masowej jest w formacie RAW lub jest niedostępne, Kreator odzyskiwania danych EaseUS jest w stanie odzyskać wszelkie dane. Poza tym to oprogramowanie obsługuje również odzyskiwanie usuniętych plików, odzyskiwanie sformatowanych plików, odzyskiwanie danych z pustych folderów, odzyskiwanie systemu po awarii i więcej na laptopie / komputerze, zewnętrznym dysku twardym, karcie SD, USB, karcie pamięci itp.

Wniosek

Oprócz wiadomości o tym, że „Musisz sformatować dysk w napędzie, zanim będziesz mógł z niego korzystać”, istnieją też inne problemy związane z formatowaniem, które mogą wystąpić na Twoim zewnętrznym urządzeniu magazynującym, takie jak „ formatowanie nie zakończyło się pomyślnie ” lub „dysk nie jest sformatowany”. W takich sytuacjach dobrym wyborem jest pobranie na komputer narzędzia do odzyskiwania danych, które uratuje dane po utracie plików. Zawsze pamiętaj, że im szybciej wykonasz odzyskiwanie danych, tym większa szansa na odzyskanie danych.

Jak rozwiązać problem wysokiego obciążenia procesora – Intel

Ta wersja używanej przeglądarki nie jest zalecana do tej strony internetowej.
Uaktualnij przeglądarkę do najnowszej wersji, klikając jedno z poniższych łączy.

 • Safari
 • Chrome
 • Edge
 • Firefox
 • Najważniejsze informacje:

 • Procesor

 • Menedżer zadań

 • Sterowniki

  Czy jeden proces pożera niemal wszystkie zasoby procesora? Oto jak rozwiązać problem wysokiego wykorzystania procesora.

  Centralna jednostka obliczeniowa (CPU) jest mózgiem komputera. Wszystkie główne komponenty systemu, takie jak karta graficzna i pamięć RAM, polegają na instrukcjach otrzymywanych z procesora. Z tego powodu prawidłowe funkcjonowanie procesora ma krytyczne znaczenie dla każdego komputera do gier.

  Kiedy gra zacina się lub zawiesza, otwarte aplikacje przestają reagować na nowe sygnały wejściowe albo programy ślimaczą się przy otwieraniu. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być nietypowo wysokie obciążenie procesora. Zobaczmy krok po kroku, jak rozwiązać problem wysokiego użycia procesora w systemie Windows* 10.

  1. Uruchomić ponownie

  Pierwszy krok: zapisz swoją pracę i uruchom ponownie komputer. Polecenie „Wyłącz i włącz ponownie” nie bez powodu stanowi klasyczną poradę diagnostyczną. To może rozwiązać problem, zwłaszcza jeśli minęło dużo czasu od ostatniego restartu – proces ponownego uruchomienia może usunąć pliki tymczasowe i potencjalnie przyspieszyć długo działające procesy.

  2. Kończenie lub ponowne uruchamianie procesów

  Otwórz Menedżera zadań (CTRL+SHIFT+ESC). Jeśli jakiś program znowu zaczął zwiększać obciążenie procesora nawet po ponownym uruchomieniu, Menedżer zadań stanowi jedną z najprostszych metod wykrycia tej sytuacji.

  Zauważ, że programy działające w trybie pełnego ekranu, takie jak gry, czasami będą odciągać uwagę od Menedżera zadań (ukrywając go za swoim własnym oknem). Aby temu zapobiec, kliknij przycisk „Opcje” na górnym pasku menu, a następnie wybierz opcję „Zawsze na wierzchu”. Jeśli masz drugi monitor, możesz też po prostu przeciągnąć tam okno Menedżera zadań.

  Po wywołaniu okna Menedżera zadań kliknij kartę Procesy. Na dole karty kliknij opcję „Więcej szczegółów”, aby zobaczyć procesy systemu Windows działające w tle. Znajdź nagłówek kolumny „CPU” w górnej części karty Procesy i kliknij go, aby uporządkować listę według użycia procesora:

  Można się spodziewać wysokiego obciążenia procesora podczas grania w niektóre gry, korzystania z aplikacji do edycji filmów lub streamowania, skanowania komputera przez oprogramowanie antywirusowe lub po otwarciu wielu kart przeglądarki. W przypadku takich codziennych sytuacji wysokiego użycia procesora należy zamknąć wszystkie nieużywane programy działające w tle oraz karty przeglądarki, a następnie wrócić do Menedżera zadań i zobaczyć, czy sytuacja uległa zmianie.

  Trzeba pamiętać, że wysokie użycie procesora podczas pracy wielozadaniowej nie musi być niczym niezwykłym. Nowoczesne procesory obsługują sytuacje wielozadaniowe poprzez rozdzielenie procesów pomiędzy wiele rdzeni, które działają jednocześnie za pośrednictwem różnych zestawów instrukcji. Technologia Intel® Hyper-Threading (Technologia Intel® HT) idzie o krok dalej, tworząc wiele „wątków” wykonywania w poszczególnych rdzeniach, z których każdy obsługuje różne procesy. Jeśli obciążenie procesora przez program powodujący duże użycie zasobów, np. Adobe Premiere, jest wysokie, wydajnym rozwiązaniem może być właśnie użycie rdzeni procesora dostępnych dla tego programu.

  Technologia Intel® Turbo Boost może również usprawnić przetwarzanie dużych obciążeń poprzez dynamiczne zwiększanie częstotliwości pracy procesora. Rodzina procesorów Intel® Core™ z serii X dysponuje innym narzędziem pomagającym unikać spowolnień, ponieważ zastosowana w nich technologia Intel® Turbo Boost Max 3. 0 automatycznie przypisuje największe zadania do najszybszych rdzeni procesora, a także zwiększa częstotliwość tych rdzeni.

  Te technologie procesorów mogą znacznie zwiększyć szybkość pracy wielozadaniowej i działania wymagających programów, ale nadal mogą wystąpić sytuacje nadmiernego użycia procesora. Jeśli przy obciążeniu procesora sięgającym 100% na szczycie listy procesów zużywających największe zasoby znajdują się procesy działające w tle, takie jak Runtime Broker, Windows Session Manager lub Cortana, oznacza to problem.

  Te procesy systemu Windows są zaprojektowane do korzystania z bardzo niewielkiej części mocy obliczeniowej procesora i pamięci w zwykłych okolicznościach – w Menedżerze zadań często widać, że jest to użycie na poziomie 0% lub 1%. W czasie bezczynności komputera wszystkie te procesy łącznie zazwyczaj powinny wykorzystywać niecałe 10% możliwości procesora. Jednak problematyczne lub nieoczekiwane zachowanie – na przykład gdy jeden proces Windows próbuje raz po raz wykonać działanie wyszukiwania, które zostało wyłączone gdzie indziej – może czasami doprowadzić do tego, że proces pochłonie niemal wszystkie zasoby systemu.

  Po otwarciu Menedżera zadań i wykryciu, że proces niespodziewanie wykazuje duże użycie procesora, wyszukaj informacje na jego temat w Internecie. Bez dobrego uzasadnienia nie należy zatrzymywać procesów typu explorer. exe (który steruje wieloma elementami graficznymi, jak np. pulpit i menu Start) czy winlogon. exe (zadania podczas rozruchu i ekran CTRL+ALT+DEL).

  Gdy ustalisz, że proces nie jest krytyczny (a także, raz jeszcze, zachowasz wszystko, nad czym pracujesz), kliknij ten proces, aby go zaznaczyć, a następnie kliknij opcję Zakończ proces w prawym dolnym rogu okna Menedżer zadań. To spowoduje zakończenie programu bez zapisywania.

  3. Aktualizacja sterowników

  Jeśli proces nadal wykazuje zbyt duże użycie procesora, spróbuj zaktualizować sterowniki. Sterowniki to programy kontrolujące poszczególne urządzenia podłączone do płyty głównej. Zaktualizowanie sterowników może wyeliminować problemy ze zgodnością lub błędy, które powodują zwiększone użycie procesora.

  Otwórz menu Start i wybierz Ustawienia. Kliknij Aktualizacje i zabezpieczenia, a następnie kliknij przycisk „Sprawdź, czy są aktualizacje”. To spowoduje zaktualizowanie krytycznych sterowników. Producenci kart graficznych również dostarczają programy użytkowe (np. NVIDIA GeForce Experience dla GPU), które mogą zwiększyć ogólną wydajność komputera podczas grania w gry.

  Niektóre rzadkie błędy można również usunąć poprzez zaktualizowanie wersji systemu BIOS. System BIOS (Basic Input Output System) to oprogramowanie sprzętowe zainstalowane na płycie głównej, które wysyła instrukcje do innych komponentów komputera podczas uruchamiania. Ponieważ aktualizacja systemu BIOS zwykle nie prowadzi do poprawy wydajności (a może spowodować nowe problemy), należy to robić tylko wtedy, gdy zidentyfikujemy błąd powodujący duże obciążenie procesora i znajdziemy aktualizację systemu BIOS, która bezpośrednio rozwiązuje ten problem.

  System BIOS można zaktualizować automatycznie, korzystając z narzędzia dostarczonego przez producenta płyty głównej, albo ręcznie, przechodząc na stronę internetową producenta. Najpierw sprawdź model płyty głównej i numer wersji BIOS, a następnie przejdź na stronę internetową producenta, kliknij opcję „Pomoc”, po czym kliknij opcję „BIOS”, aby znaleźć odpowiednie aktualizacje.

  Nie masz pewności, jaką płytę główną posiadasz? Kliknij przycisk Start i wpisz „Informacje o systemie”, a następnie kliknij ten program, gdy się pojawi.

  Sprawdź pozycje „Producent systemu”, „Model systemu” i „Wersja/data systemu BIOS” w oknie Informacje o systemie, aby ustalić model płyty głównej. (Na przykład płyta Z170X firmy GIGABYTE).

  Dwukrotnie sprawdź numer wersji, żeby się upewnić, że nie masz jeszcze tej aktualizacji. Jeśli nie masz, pobierz i zainstaluj nową wersję systemu BIOS, uruchom ponownie komputer i sprawdź w Menedżerze zadań, czy problem nadal występuje.

  4. Skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

  Jeśli problem nadal występuje, być może jego przyczyną jest złośliwe oprogramowanie udające zwykły proces Windows. Niektóre złośliwe programy wykorzystują przepustowość CPU i GPU dla różnych celów (np. kopanie kryptowalut), występując w Menedżerze zadań pod znaną nazwą typu „Cortana. exe” lub „Runtime Broker”.

  Aby to sprawdzić, uruchom pełne skanowanie systemu za pomocą wybranego programu antywirusowego. Jednym z dobrych rozwiązań jest skanowanie w trybie offline realizowane bezpłatnie przez aplikację Zabezpieczenia systemu Windows (pracującą na pasku zadań lub dostępną w Ustawieniach systemu Windows).

  5. Opcje zasilania

  Niektóre ustawienia zasilania mogą spowalniać procesor w laptopie lub komputerze stacjonarnym. Sprawdź Opcje zasilania, klikając menu Start i wpisując „Edytuj plan zasilania”. W otwartym oknie kliknij „Opcje zasilania” w pasku adresu. Powinien zostać wyświetlony ten ekran:

  Kliknij pozycję „Pokaż plany dodatkowe”, a następnie włącz opcję „Oszczędzanie energii”.

  Teraz ponownie otwórz Menedżera zadań, aby zobaczyć, czy użycie procesora wróciło do prawidłowego poziomu.

  6. Wyszukiwanie konkretnych wskazówek w Internecie

  Wiele różnych procesów może odpowiadać za wysokie obciążenie procesora i nie ma tu uniwersalnego rozwiązania. Aby znaleźć konkretne porady, znajdź nazwę procesu na karcie Procesy lub Szczegóły (bardziej szczegółowy widok) w Menedżerze zadań, a następnie wyszukaj w Internecie wątki dotyczące pomocy na dany temat.

  Jeśli pierwsze zapytanie nie przyniesie wyników, dodaj konkretne informacje, które mogłyby pomóc, np. model procesora (wskazany w pozycji „Procesor” w oknie „Informacje o systemie”), a także nazwy innych programów, które wydają się być przyczyną problemu. Rzadko się zdarza, aby jakiś błąd nie był jeszcze omawiany na forach poświęconych sprzętowi i graniu, więc warto poświęcić czas i wypróbować kilka wariantów wyszukiwania.

  W Internecie można znaleźć zalecenia dotyczące wyłączenia usług przy użyciu bazy danych Rejestru systemu Windows. Jest to często bardziej tymczasowe obejście problemu, ale być może warto je wypróbować w sytuacji, gdy trwałe rozwiązanie nie jest dostępne. Czytaj dalej, jeśli rozważasz ten sposób postępowania.

  Przed dokonaniem jakichkolwiek zmian w rejestrze koniecznie trzeba utworzyć punkt przywracania. Spowoduje to zapisanie bieżących ustawień systemowych komputera, co umożliwi ich przywrócenie, jeśli zmiany w rejestrze wywrą niezamierzony wpływ na stabilność systemu. Aby utworzyć punkt przywracania, kliknij przycisk Start, po czym wpisz polecenie „Utwórz punkt przywracania”. Następnie wybierz dysk i kliknij przycisk „Konfiguruj”.

  Wybierz opcję „Włącz ochronę systemu” na ekranie Ochrona systemu i wybierz ilość miejsca na dysku, jaką chcesz przydzielić. Funkcja Przywracanie systemu musi wykorzystać przynajmniej 1 GB, ale w przypadku większych dysków można ja skonfigurować tak, by zużywała nie więcej niż 1% dostępnej pojemności. Jednakże przydzielenie większej ilości miejsca na dysku pozwoli systemowi Windows tworzyć więcej punktów przywracania przed rozpoczęciem usuwania poprzednich.

  Po naciśnięciu przycisku Zastosuj wróć do poprzedniego ekranu i naciśnij przycisk „Utwórz”, aby utworzyć punkt przywracania.

  Kolejne kroki mogą się różnić w zależności od procesu, którego dotyczy problem, ale pamiętaj, że jeśli dokonujesz jakichkolwiek znaczących zmian w systemie Windows w oparciu o porady znalezione w Internecie, warto utworzyć punkt przywracania, aby mieć plan awaryjny.

  7. Ponowna instalacja systemu Windows

  Jeżeli akurat dysponujesz punktem przywracania sprzed okresu, gdy pojawiły się problemy z procesorem, spróbuj go użyć. Jednak ponieważ system Windows domyślnie wyłącza opcję Ochrona systemu, większość użytkowników nie ma takiej możliwości.

  W tym przypadku ostatnią deską ratunku może się okazać ponowne zainstalowanie systemu Windows. To może być długi proces, jednak potencjalnie może rozwiązać problemy dotyczące użycia procesora powodowane przez oprogramowanie.

  Funkcja „Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego” dostępna w systemie Windows 10 odinstaluje wszystkie posiadane programy, ale pozostawi pliki osobiste. Później trzeba będzie zainstalować wszystkie inne programy, a ich ustawienia zostaną utracone, chyba że je zapiszesz i utworzysz kopię zapasową. Na wszelki wypadek wykonaj również kopię zapasową wszystkich plików osobistych – albo na nośniku zewnętrznym, albo przy użyciu usługi zapisywania w chmurze.

  Gdy masz już wszystko przygotowane, aby rozpocząć, kliknij przycisk Start i wpisz „Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego”. Następnie kliknij przycisk „Rozpocznij”.

  Proces może trwać godzinę lub dłużej. Po zakończeniu trzeba będzie ponownie zainstalować programy, z których korzystasz.

  Inne programy

  CPU-Z to niezawodne narzędzie do sprawdzania informacji ogólnych na temat procesora i płyty głównej. Po zainstalowaniu i otwarciu programu zobaczysz dokładne numery modelu procesora i płyty głównej, a także pewne informacje o wydajności. Użyj tych numerów modeli do wyszukiwania w Internecie informacji dotyczących pomocy w związku z obciążeniem procesora.

  Menedżer zadań nie jest jedynym dostępnym sposobem sprawdzenia zachowania procesów działających w tle. Monitor procesów zapisuje nie tylko użycie procesora, ale także rejestr, system plików oraz aktywność sieci. Sprawdź aktywność sieci za pomocą tego narzędzia, jeśli podejrzewasz, że proces może być złośliwym oprogramowaniem.

  Innym wbudowanym narzędziem systemu Windows jest Monitor wydajności, który umożliwia wyświetlenie szczegółów użycia procesora przez dany proces w dłuższym czasie. Aby go otworzyć, użyj klawiszy Windows + R, a następnie wpisz „perfmon”.

  Monitor wydajności ma zbyt wiele zaawansowanych funkcji, aby je tu opisać, ale mówiąc krótko, pozwala rozbić wykorzystanie procesora na wiele kategorii dla procesu oraz śledzić go przez dłuższy czas, aby umożliwić wykonanie zaawansowanej diagnostyki.

  Więcej sposobów na przyspieszenie procesora

  Procesory są tak zaprojektowane, aby bezpiecznie działać w warunkach wykorzystania na poziomie 100%. Jednak warto unikać takich sytuacji, jeśli powodują one zauważalne spowolnienie w grach. Podane wyżej wskazówki pokazują, jak poradzić sobie z wysokim użyciem procesora i być może rozwiązać problemy, które mają ogromny wpływ na obciążenie procesora i rozgrywkę.

  Jednakże nie wszystkie problemy z procesorem można rozwiązywać przy użyciu oprogramowania. Jeśli procesor po prostu nie nadąża z obsługą gier lub programów, które chcemy na nim uruchamiać, być może nadszedł czas na modernizację. Najnowsze procesory Intel® zapewniają wzrost wydajności wielozadaniowcom i graczom, którzy chcą poprawić swoje wyniki. Sprawdź zestawy funkcji dla najnowszych procesorów do laptopów do gier oraz komputerów stacjonarnych do gier firmy Intel, by uzyskać wgląd w dostępne aktualizacje.

  OmówienieUruchomić ponownieKończenie procesówSterownikiZłośliwe oprogramowanieEnergiaWskazówki w InterneciePonowna instalacja systemu WindowsInne programyWięcej informacji
 • Z Nonsensopedii, polskiej encyklopedii humoru

  Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu – formułka nieodłącznie łącząca się z reklamą lekarstw. Istnieje również skrócona wersja po polsku:
  Przed spożyciem ulotki dołączonej do opakowania zapoznaj się z lekarzem lub farmaceutą.

  Prawdziwe znaczenie formułki[edytuj • edytuj kod]

  Powyższa formułka ma za zadanie skłonić potencjalnego lekobiorcę do wykonania następujących czynności:

  • zapoznania się z ulotką, która zazwyczaj zawiera:
   • niezrozumiały skład leku,
   • wykaz wszystkich znanych medycynie dolegliwości jako skutków ubocznych zażycia leku,
   • ostrzeżenie przed zażywaniem leku przez kobiety w ciąży, kierowców w ciąży, kierowców oraz ciężarowców.
  • udania się do lekarza, który zapisze coś droższego lepszego lub do apteki, gdzie farmaceuta doradzi nam coś droższego skuteczniejszego...

  Skutkiem takiego zapoznania się jest natychmiastowe uleczenie choroby siłą woli lub natychmiastowe załamanie się stanu zdrowia, prowadzące do hospitalizacji.Bez zapoznania się z nią lekobiorca narażony jest na wypicie niewyobrażalnych ilości tussipectu lub na popicie relanium wódką. Co ważne: konsultacji nie należy odbywać z panią z kiosku, gdyż ta na nasze istotne medycznie pytanie może nam zaproponować dodatkowe nabycie zapałek[potrzebne źródło]. Formułka ta jest tak ważna, że w co po niektórych reklamach (głównie radiowych albo telewizyjnych) wypowiadana jest powoli i wyraźnie, natomiast skład leku przypomina trajkotanie uszkodzonego kondensatora – wszystko po to, by zmieścić się w limicie 30 sekund.

  Zobacz też[edytuj • edytuj kod]

  • farmaceuta
  • lekarz
  • reklama
  • dziadek z reklamy Sagi
  • Krystyna z gazowni
  • pij mleko, będziesz wielki
  • zażywasz – przegrywasz

  p  e

  Medycyna i tematy pokrewne
  Medycyna • Choroba
  Ogólnie

  Apteka • Ból • Dekapitacja • Dieta • Izba przyjęć • Medycyna alternatywna • NFZ • Ostry dyżur • Pacjent • Łódzkie pogotowie • Przychodnia rejonowa • Recepta • Szpital • Służba zdrowia • Śmierć • Witaminy • Wymioty

  Anatomia i dermatologia

  Broda • Ciało • Dupa • Głowa • Język • Kolano • Krew • Mięsień • Mózg • Noga • Oko • Penis • Piersi • Palec • Plecy • Pochwa • Ręka • Róg • Rzęsy • Stopa • Szyja • Tułów • Twarz • Ucho • Wąsy • Wątroba • Włosy • Zarost • Zęby

  Choroby i inne dziwadła,
  które je wywołują

  ADHD • Albinizm • Alkanolepsja • Anoreksja • Bombelek • Cellulit • Choroba Alzheimera • Choroby weneryczne • Dżuma • Impotencja • Kamień w bucie • Koronawirus • Kurzajka • Nieżyt nosa • Padaczka • Paranoja • Syfilis • Świńska grypa • Trzeźwość • Zespół Aspergera • Zespół Tourette'a • Zespół włosów niedających się uczesać

  Zaburzenia

  Ból dupy • Dysgrafia • Dyskalkulia • Dysleksja • Dysortografia • Hipochondria • Lunatyzm • Megalomania • Narkolepsja • Nerwica lękowa • Otyłość • Syndrom otwartej kasy • Syndrom zmienionych butów

  Farmacja i farmaceutyka

  APAP • Dekstrometorfan • Dopalacze • Etopiryna • Homeopatia • Lignokaina • Narkomania • Narkotyki • Pavulon • Rumianek • Szałwia • Środek przeczyszczający

  Zabiegi medyczne

  Aborcja • Drenaż mózgów • Eutanazja • Kolonoskopia • Lewatywa • Żywa kropla krwi

  Inne

  Łowcy skór • Mina przeciwpiechotna • Ruch antyszczepionkowy • Rynologia • Światowy Dzień Choroby Alzheimera • Termometr lekarski • Wzrok • Zespół Macierewicza • Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą…

  p  e

  Świat reklamy
  Kreacje reklamowe

  Adamiakowa • Bóbr, który zna 1000 beatów • Chomiki z Media Expert • Dziadek z reklamy Sagi • Fisiel • Głodzilla • Goździkowa • Jacuś • Królowiec • Krystyna z gazowni • Lodowe Pingwiny • Mały Głód • M&M'sy • PiszMów Dobowy • Rudolf Gaertner • Serce i Rozum • Shiquit • Simplus Maximus • Siostry Bez Endu • SuperEs • TurboDymoMan • Trzech Żarłocznych Turków • Wesoły Kostek

  Kampanie medialne

  10 mniej ratuje życie – Zwolnij • Muzyka Przeciwko Rasizmowi • Pij mleko, będziesz wielki • Płodzimierz • Prognoza pogody • Prowadzę – jestem trzeźwy • Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą... • Smutny Autobus • Zażywasz – przegrywasz

  Zobacz też

  Billboard • Kłamstwo • Pop-up • Pranie mózgu • Promocja • Telewizja

  Przed użyciem Dell Se3218h

  Bezpośredni link do pobrania Przed użyciem Dell Se3218h

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Przed użyciem Dell Se3218h