Prosty podręcznik C E C Hd53n

Prosty podręcznik C E C Hd53n to przewodnik, który pomoże Ci w nauce języka programowania C. Zawiera on łatwe do zrozumienia wyjaśnienia składni, instrukcji i konstrukcji języka C, które pomogą Ci pisać wydajne i wysokiej jakości programy. Przewodnik zawiera również wiele przykładów, które pomogą Ci zrozumieć poszczególne składniki języka C. Dzięki Prostemu Podręcznikowi C E C Hd53n możesz szybko i łatwo przyswoić podstawy języka programowania C i tworzyć profesjonalne aplikacje.

Ostatnia aktualizacja: Prosty podręcznik C E C Hd53n

Podstawą koncepcji wzmacniacza C. E. C HD53N jest stopień wyjściowy w klasie A, single-ended, ze wspomagającym układem pracującym w klasycznym push-pull.

Technologia nazwana LEF - Load Effect Free - polega na tym, że pojedynczy, pracujący na końcu tranzystor wzmacnia jedynie drobne zmiany sygnału, znajdujące się w wąskim paśmie wzmocnienia. Kiedy sygnał wejściowy jest wyższy i obciążenie wymaga większego prądu, do akcji wkracza układ push-pull.

Przy dużych wzmacniaczach to spory problem, aby tak wszystko zgrać, żeby układ reagował wystarczająco szybko; we wzmacniaczu C. C. HD53N jest znacznie prościej - moce są tutaj niewielkie, a jeśli weźmiemy pod uwagę, że główne obciążenie ego typu konstrukcji stanowią słuchawki o typowej impedancji ok. 100 Ω (min. 32 Ω, maks. 600 Ω), to prądy są tu naprawdę znikome.

C. C. HD53N - przyłącza 

Ścianka przednia jest bardzo niska, jednak zmieściło się na niej zaskakująco dużo elementów. Obok małej gałki wzmocnienia widać okienko, w którym zapalają się niebieskie napisy - trzema przyciskami aktywujemy albo gniazda słuchawkowe na przedniej ściance, albo zaciski głośnikowe na tylnej, ustalamy gain (wzmocnienie) wzmacniacza - "low" lub "high" - a także wybieramy jedno z dwóch wejść: zbalansowane na gniazdach XLR lub niezbalansowane na RCA.

Po lewej strony umieszczono dwa gniazda typu "combo"- wymyślone przez Neutrika, łączące w jednej obudowie gniazdo XLR oraz stereofoniczne gniazdo duży - jack. Jedno jest przeznaczone dla zwykłych, wysokiej klasy słuchawek o niskiej impedancji, drugie - dla słabszych słuchawek, w których zazwyczaj brakuje basu. Znacznie bardziej interesujące są elementy XLR.

Słuchawki to z zasady, przetworniki zbalansowane. Niemal zawsze łączy się jednak masy obydwu z nich, ponieważ wzmacniacze słuchawkowe w 99% są niezbalansowane.

Są wejścia RCA, wejścia XLR, są też wyjścia głośnikowe, bo kilkanaście watów możemy dostarczyć do kolumn.

Żeby skorzystać ze wzmacniacza zbalansowanego, sygnał w takiej ostaci trzeba dostarczyć do słuchawek, a do tego potrzebne są specjalne przewody, zakończone dwoma wtykami XLR - takimi samymi, jak w interkonektach zbalansowanych; właśnie dla tak zmodyfikowanych słuchawek przeznaczone są te dwa gniazda.

Z tyłu mamy wejście niezbalansowane RCA, zbalansowane XLR, gniazdo sieciowe IEC oraz stereofoniczne zaciski głośnikowe. C. HD53N potrafi oddać 2 x 13 W / 8 omów. To całkiem sporo, dlatego tranzystory końcowe - bipolarne Sankeny - przykręcono do dużych płaskowników, a te z kolei do obudowy, która wspomaga ich chłodzenie. C. HD53N - wnętrze

Kiedy spojrzymy do środka, docenimy wiele technologii i myśli technicznej, które zawarto w tak niewielkim "pudełku". 2/3 środka zajmuje zasilanie. Napięcie dostarczane jest ze stosunkowo dużego transformatora toroidalnego, z osobnymi odczepami dla sekcji napięciowej i prądowej.

Najciekawsze są dwa (po jednym na kanał) układy HD-LEF firmy CC Tech. To w nich dokonuje się wzmocnienie sygnału i sterowanie tranzystorami końcowymi.

Jest w nich także układ regulacji wzmocnienia. Podwójny, dość kiepski, bo otwarty potencjometr sprzęgnięty z gałką siły głosu nie znajduje się w torze sygnału, a jest jedynie regulatorem napięcia dla układu IGM - Intelligent Gain Management. Wyjścia słuchawkowe sprzęgnięte są wysokiej klasy kondensatorami CC Tech. Znakomita realizacja bardzo ciekawych pomysłów.

Wzmacniacz jest napakowany wewnątrz elektroniką – większość zajmuje zasilanie.

Odsłuch

To typ brzmienia, jaki zwykle dostaje się z dobrze przygotowanego, opartego na EL34, wzmacniacza zintegrowanego, którego transformatory wyjściowe wyposażono w odczepy dla wyjścia słuchawkowego.

Najważniejszym zakresem jest środek pasma. Pięknie to wychodzi przy głosach, jak przy Solveigi Sletthjell ("Good Rain") czy Lisy Gerrard (Lisa Gerrard & Patrick Cassidy, "Immortal Memory"). Wokale pań miały duży wolumen i pokazywane były dość blisko.

Zmysłowy element ich śpiewu, tak wiele znaczący dla tych płyt, był ewidentny. Ta namacalność i bliskość jest pewnym odstępstwem od neutralności, bo inne wzmacniacze pokazują to w trochę większym dystansie.

Także odsłuch przez kolumny głośnikowe przekonuje, że głosy te, choć rzeczywiście pełne, dojrzałe, nie są aż tak blisko. Zależności przestrzenne nie są oczywiście mocną stroną słuchawek, ale jeśli mamy z nimi do czynienia na co dzień, wyrabia się w nas swego rodzaju automatyczna "transkrypcja" tego, co słyszymy przez kolumny, na to, co mamy na głowie…

Unikalną właściwością tego wzmacniacza jest możliwość współpracy ze słuchawkami w trybie zbalansowanym.

Korelacje są oczywiste i choć konkretne elementy, jak odległość pierwszego planu, relacje przestrzenne między wykonawcami, oddawane są w innej manierze, to jednak zawsze jeden sposób odsłuchu ma na drugi konkretne przełożenie.

Dlatego też można stwierdzić, że wzmacniacz tranzystorowy CEC-a nieco przybliża pierwszy plan. Objawia się to tym, że ciepły głos, właśnie Solveigi, czy też przepiękny głos Carol Simpson z przygotowanej przez Sinatra Society of Japan płyty "Live (and othervise)" były tuż obok uszu, niemal wlewały się nam do głowy.

Rzecz jest niezwykle przyjemna, być może o to właśnie większości melomanów chodzi w tego typu odsłuchu. Jeśli głos kobiecy jest nieco niższy, to ze słuchawkami np. AKG K701 będzie trochę nosowy. Z HD800 Sennheisera efekt ten jest znacznie mniej wyraźny.

Kiedy słuchałem głosów męskich, zarówno wysokich (Yes, "Magnification"), jak i niskich (Frank Sinatra, "Only The Lonely"), nie były one pogrubione, choć po dopiero co podanym opisie wokali damskich można by się tego spodziewać. Artyści mieli dużo oddechu, pokazani byli z fenomenalną dynamiką i trójwymiarowością.

Średnica była przy tym doskonale spięta z wyższym basem. Kiedy uderzała stopa perkusji, to jako pełne, niepodzielone uderzenie. Ważną cechą wzmacniacza C. HD53N jest koherencja. Mamy dźwięk pozbawiony nerwowości, gładki, ale i dokładny.

Bas nie schodzi zbyt nisko, a góra jest nieco zaokrąglona i nie tak rozdzielcza, jak średnica. To wszystko składa się właśnie na "lampowy" charakter i skłania do odsłuchania z własnymi słuchawkami.

I jest jeszcze jedna rzecz, o której tylko wspomnę: słuchałem HD53N z kolumnami Harbetha i Reference 3A. Niesamowite, jak fantastycznie może zagrać takie chuchro, jeśli tylko zapewnimy mu łaskawe obciążenie!

Wojciech Pacuła

16, 64, 4, 44, 4, 4
P17Ib7LYC
Tekst łatwy do czytania i zrozumienia. Instrukcja
PL1jIUQaB
Cyfry i liczby - materiały ćwiczeniowe
PjCJR2csJ
Cyfry i liczby - materiał edukacyjny
P15QE1kC1
Jesień - materiały ćwiczeniowe
PF7TETICr
Jesień - materiał edukacyjny
PQCgNMj7o
Legenda o Lechu, Czechu i Rusie - materiały ćwiczeniowe
P15WrgxUO
Legenda o Lechu, Czechu i Rusie
Phlljhij3
Program Paint - materiały ćwiczeniowe
PK0zWAga3
Program Paint
PkITX8YaQ
Spór o koronę - materiały ćwiczeniowe
PvbdDMtQd
Spór o koronę
PZAcGwHQ3
Zjawisko rozszczepienia światła
P15ddHkzx
Zjawisko rozszczepienia światła - materiały ćwiczeniowe
PPfBxP2mD
Polska to nasz kraj
PAPkHZE9K
Polska to nasz kraj - materiały ćwiczeniowe
PIvusrovF
Pokarm - budulec i źródło energii
PbGK9BzAI
Pokarm - budulec i źródło energii - materiały ćwiczeniowe
PUL6gAQcI
Pogoda i składniki pogody
P2pisEZ99
Pogoda i jej składniki - materiały ćwiczeniowe
P9a2IkC4a
Program Microsoft Word
PeYu1FPLJ
Microsoft Word - materiały ćwiczeniowe
PHKv4JIwq
Laboratorium. Doświadczenie i eksperyment
Poli9Fo4j
Laboratorium - materiały ćwiczeniowe
P3I1GWbQu
Krajobraz wysokogórski w Polsce
PKfx18oob
Krajobraz wysokogórski w Polsce - materiały ćwiczeniowy
PfSZ4qscJ
Kąty
P1H1z1Fm1
Kąty - materiały ćwiczeniowe
PnHEMdsan
Jak i po co poeci piszą wiersze
PxlCVfImw
Jak i po co poeci piszą wiersze - materiały ćwiczeniowe
P15NDU4mY
Dawna Polska. Słownik historyczny
PCztTYI8w
Dawna Polska. Słownik historyczny - materiały ćwiczeniowe
PHLPZtk1i
Funkcje - materiały ćwiczeniowe
PlfEWOBtO
Funkcje
P119dh8Z8
Jak poprawić zdjęcia w edytorze grafiki rastrowej - materiały ćwiczeniowe
Py1kumvTk
Jak poprawić zdjęcia w edytorze grafiki rastrowej
P1Gk7ayEk
Jak powstało państwo polskie - materiały ćwiczeniowe
PwWN39OTz
Jak powstało państwo polskie. Pierwsi władcy państwa polskiego
PlpYXQnmy
Jak zostać Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej - materiały ćwiczeniowe
Pxg9r7n1r
Jak zostać Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej
PJ9iKszgX
Kontynenty, oceany, morza - materiały ćwiczeniowe
PihqdEM7C
Kontynenty, oceany, morza
PKX8GlMzj
Odżywianie się i choroby układu pokarmowego - materiały ćwiczeniowe
PK4lwVFyo
Odżywianie się i choroby układu pokarmowego
Py3kYO4uH
Prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika - materiały ćwiczeniowe
PFbyVuyiw
Prawa i obowiązki pracodawcy i pracownika
PlRd5etKR
Schemat komunikacji językowej - materiały ćwiczeniowe
Pd8g5UDGu
Schemat komunikacji językowej
P19enSres
Stopy metali - materiały ćwiczeniowe
PkuqFhTwk
Stopy metali
P21kbQSIN
Układ słoneczny - materiały ćwiczeniowe
POwBLHkVa
Układ Słoneczny
PkBE81ycj
Dbam o zdrowie - materiały ćwiczeniowe
PLkHr3gFS
Dbam o zdrowie
P4v6XF1qx
Pinokio - materiały ćwiczeniowe
PRmVKxjI4
Pinokio
PICMMQYaL
Pory roku. Zima - materiały ćwiczeniowe
PbsMeEMLR
Pory roku. Zima
P21hobGBQ
Zdrowy styl życia - materiały ćwiczeniowe
PBMc0XXuu
Zdrowy styl życia
PxnL2kE79
Życzliwość, kompromis, współpraca - materiały ćwiczeniowe
P1n3Nxy3j
Życzliwość, kompromis, współpraca
Ph5NdvF2J
BHP w kuchni
P16YGJHpR
BHP w kuchni - matereriały ćwiczeniowe
P3yzbXFxm
Moja wizyta u ginekologa - materiały ćwiczeniowe
P8pesjJ8P
Moja wizyta u ginekologa
PvAjfY42U
Powiedz co widzisz - materiały ćwiczeniowe
PKh5zHA5p
Powiedz co widzisz
PliOIFf3T
Przyjaźń - materiały ćwiczeniowe
PNWCnZ0Bc
Przyjaźń
PiEMDOTzg
Uczymy się tolerancji - materiały ćwiczeniowe
P18sEbqLf
Uczymy się tolerancji

Aplikacje dostępne w

Regulamin

Deklaracja dostępności

Polityka prywatności

O projekcie

Standardy techniczne

Na stronie znajdują się materiały, które powstały ze środków Unii Europejskiej w ramachEuropejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007−2013 oraz ProgramOperacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014−2020)

Prosty podręcznik C E C Hd53n

Bezpośredni link do pobrania Prosty podręcznik C E C Hd53n

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Prosty podręcznik C E C Hd53n