Plan instalacji Beko Cn164220s

Instalacja planu Beko CN164220s jest prostym procesem. Przede wszystkim należy ustawić lodówkę w wybranym miejscu, aby umożliwić swobodny dostęp do kabli i wtyczek. Następnie podłączyć przewody zasilania, zasilające i zużywane do odpowiednich gniazd. Po zakończeniu tego procesu należy włączyć zasilanie. Zaleca się, aby wyłączyć zasilanie, gdy nie używasz lodówki. Dla bezpieczeństwa należy zawsze używać zalecanego przez producenta sprzętu i materiału instalacyjnego.

Ostatnia aktualizacja: Plan instalacji Beko Cn164220s

Tworzenie planu instalacji elektrycznych i telekomunikacyjnych

Visio Online Plan 2 Microsoft Visio Professional 2021 Visio Professional 2019 Visio Professional 2016 Visio Professional 2013 Visio Premium 2010 Visio 2010 Visio 2007 Więcej... Mniej

Użyj szablonu Plan instalacji elektrycznych i telekomunikacyjnych, aby rysować nowe plany instalacji elektrycznych i telekomunikacyjnych lub dodawać symbole elektryczne do istniejących planów budynku.

Możesz utworzyć plan instalacji elektrycznych i telekomunikacyjnych na pustej stronie lub jako warstwę w istniejącym planie budynku.

 1. Plan urządzeń elektrycznych i telekomunikacyjnych można uruchomić w jeden z następujących sposobów:

  Jako nowy rysunek

   Uruchom program Visio.

   W kategorii plany Mapy i podłogi kliknij pozycję Plan instalacji elektrycznych i telekomunikacyjnych, a następnie kliknij pozycję Utwórz.

   Domyślnie ten szablon otwiera szablon w skalowana strona rysunku orientacji . Te ustawienia możesz zmienić w dowolnej chwili.

   Użyj kształtów z ściany, powłoki i struktury, aby naszkicować kondygnacji budynku.

  Jako warstwa w kondygnacji programu CAD

  Utwórz nowy rysunek na podstawie szablonu Plan instalacji elektrycznych i telekomunikacyjnych. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz poprzedni krok.

  W menu Wstawianie kliknij polecenie Rysunek programu CAD.

  W oknie dialogowym Wstawianie rysunku programu AutoCAD znajdź plik programu CAD, zaznacz go, a następnie kliknij przycisk Otwórz.

  Aby zaakceptować rozmiar i skalę rysunku programu CAD, kliknij przycisk OK.

  Uwaga: Jeśli skala rysunku programu CAD różni się od skali strony rysunku, zostaniesz poproszony o dopasowanie skali lub kontynuowanie bez dopasowywania.

  Po wstawieniu rysunku można zmienić jego rozmiar i skalę lub przesunąć go. Możesz również zablokować warstwę programu Visio zawierającą rysunek programu CAD. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Zmienianie właściwości warstwy programu AutoCAD.

  Porada: Aby zmienić właściwości wstawionego rysunku programu CAD, kliknij prawym przyciskiem myszy rysunek, wskaż polecenie Obiekt rysunek PROGRAMU CAD, a następnie kliknij polecenie Właściwości.

  Jako warstwa w istniejącym planie Visio budynku

  W Visio odszukaj istniejący rysunek kondygnacji, którego chcesz użyć.

  W okienku Kształty w obszarze Electrical and Telecomprzeciągnij symbole elektryczne na rysunek.

  Porada: Istniejące warstwy rysunku można zablokować, aby nie zostały przypadkowo zmienione, gdy na wyższej warstwie zostanie utworzony nowy plan. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Zmienianie właściwości warstwy programu AutoCAD.

  Teraz możesz dodawać lub modyfikować kształty albo w razie potrzeby dodawać etykiety do kształtu i kończyć plan.

Co będzie potrzebne

Narzędzia: 

Klucz, wkrętak

Połączenia:

Zintegrowany zbiornik wody, instalacja wodna lub butla szklana

Części i akcesoria:

Wąż doprowadzający wodę, filtr wody, mocowania (do modeli podłączanych do sieci)

Poziom trudności:

Modele bez podłączenia: 1/5

Modele podłączane bezpośrednio do sieci: 4/5

Orientacyjny czas:

15 minut w przypadku modeli bez podłączenia do sieci

45 minut dla modeli z podłączeniem do sieci

Przed rozpoczęciem

Przed użyciem dystrybutora wody w chłodziarce należy sprawdzić, czy jest to model do podłączenia zbiornika wodnego, czy sieci wodociągowej. Modele ze zbiornikiem są wyposażone w zbiornik na wodę z tworzywa sztucznego lub szkła, który znajduje się wewnątrz drzwi. Aby urządzenia przeznaczone do podłączania sieci wodociągowej działały, należy podłączyć je do instalacji wodnej. 

Po wykonaniu czynności opisanych w instrukcji instalacji chłodziarki można przystąpić do dalszych czynności związanych z podłączaniem wody. 

Chłodziarki bez podłączenia do sieci wodociągowej, z dozownikiem wody

Jeśli Twoja chłodziarka nie jest podłączona do sieci wodociągowej, musi być wyposażona w zbiornik, z którego można pobierać wodę. Zbiorniki na wodę znajdują się zazwyczaj wewnątrz drzwi lodówki i można je wyjąć. Zapoznaj się z instrukcją obsługi i znajdź zbiornik wody w swojej lodówce.

Wyjmij go i przed użyciem opłucz pod bieżącą wodą. Następnie napełnij go wodą pitną. Gdy chłodziarka będzie gotowa do dozowania wody, najpierw napełnij szklankę co najmniej 4 lub 5 razy i wylej wodę. Kolejne napełnienia są zdatne do spożycia. 

Chłodziarki podłączane do sieci wodociągowej z dozownikiem wody

Jeśli zakupiona chłodziarka jest przeznaczona do podłączania do sieci wodociągowej, powinna ona być wyposażona w wąż doprowadzający wodę i złączki do podłączenia.

Takie chłodziarki należy podłączać do sieci wodociągowej w sposób bezpośredni. Może to być na przykład główny dopływ wody w domu lub szklana butla. Niektóre modele są również wyposażone w zewnętrzny filtr wody. Oto sposób ich podłączania. 

Podłączanie do sieci wodociągowej

Najpierw należy podłączyć do urządzenia wąż doprowadzający wodę. W tym celu należy wyjąć element łączący z otworu wlotowego wody znajdującego się z tyłu urządzenia. 

Przełóż wąż przez łącznik i mocno wepchnij go w otwór wlotowy. 

Wciśnij złącze z powrotem na miejsce, a następnie obróć je, aby je dokręcić. Można to zrobić ręcznie albo użyć klucza lub szczypiec, aby upewnić się, że złącze zostało odpowiednio dokręcone.

Następnie należy podłączyć wąż do sieci wodociągowej. W tym celu najpierw podłącz adapter do kranu i mocno go dokręć. 

Teraz odłącz złącze przewodu od adaptera.

Przełóż koniec węża przez wcześniej odkręcone złącze węża, a następnie ponownie przykręć złącze z powrotem do adaptera, mocno wciskając najpierw wąż w złączkę (tak jak podczas podłączania do urządzenia). 

Na koniec przymocuj zaciski do ściany, a następnie użyj ich do zamocowania węża, aby uniknąć jego przesunięcia się, odłączenia lub uszkodzenia podczas przenoszenia urządzenia.

Montaż filtra wody

Możesz również zainstalować filtr wody, który jest dostarczany z niektórymi modelami. W tym celu wykonaj powyższą procedurę, a dodatkowo zamontuj filtr na ścianie.

Najpierw należy określić miejsce, w którym można zamontować filtr na ścianie. Pamiętaj, że filtra nie wolno montować w urządzeniu. Po ustaleniu pozycji można przymocować do ściany dołączone do urządzenia uchwyty montażowe. Należy pamiętać, że filtr musi być zamontowany pionowo. Po zamontowaniu wsporników zamocuj filtr we właściwym położeniu.

Z obu końców filtra będą odchodzić dwa węże wody. Podłącz je do kranu z wodą i urządzenia w sposób opisany powyżej.

Testowanie połączeń

Włącz dopływ wody i sprawdź, czy nie ma wycieków. W przypadku zauważenia wycieku należy wyłączyć dopływ wody i dokręcić wszystkie połączenia, usunąć wyciek, a następnie ponownie włączyć dopływ wody w celu sprawdzenia.

Łączenie ze szklaną butlą

Jeśli woda z kranu nie nadaje się do spożycia, urządzenie można również podłączyć do zewnętrznego zbiornika na wodę. W tym przypadku należy jednak zakupić pompę. Skontaktuj się ze sprzedawcą, aby uzyskać informacje na temat pompy odpowiedniej do Twojego urządzenia.

Najpierw należy podłączyć do urządzenia wąż doprowadzający wodę. W tym celu należy wyjąć element łączący z otworu wlotowego wody znajdującego się z tyłu urządzenia. Przełóż wąż przez łącznik i mocno wepchnij go w otwór wlotowy. Wciśnij złącze z powrotem na miejsce, a następnie obróć je, aby je dokręcić.

Następnie podłącz wąż doprowadzający wodę z urządzenia do pompy oraz połącz pompę ze zbiornikiem wody. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w instrukcji obsługi pompy.

Przed rozpoczęciem picia wody z dozownika należy wylać pierwsze 4 lub 5 szklanek wody. 

Przed użyciem

Przed podłączeniem urządzenia do zasilania i włączeniem go należy odczekać co najmniej 4 godziny, aż gaz i płyn sprężarkowy ustabilizują się. Po tym czasie można podłączyć urządzenie do zasilania, włączyć je i ustawić w odpowiedniej pozycji. Odchyl chłodziarkę do tyłu, aby stała na przymocowanych kółkach, i ustaw ją w odpowiednim miejscu. Uważaj, aby nie zerwać przewodów od wody ani nie splątać przewodu sieciowego. 

Po ustawieniu w odpowiedniej pozycji ustaw przednie nóżki urządzenia tak, aby było wypoziomowane. Obracaj pierścienie wokół nóżek ręcznie, aż obie stabilnie zetkną się z podłogą. Za pomocą poziomicy sprawdź, czy urządzenie jest wypoziomowane.

Teraz możesz napełnić zbiorniki wodą. Przed włożeniem żywności do nowej chłodziarki należy odczekać około 6 godzin, ponieważ musi ona osiągnąć ustawioną temperaturę.

To już wszystkie czynności. Twoja nowa chłodziarka Beko z dozownikiem wody jest już zainstalowana! Życzymy przyjemnego korzystania z nowego urządzenia.

Poznaj swoje urządzenie dzięki instrukcjom obsługi.

Jeśli zapomniałeś gdzie położyłeś instrukcję dołączoną do swojego urządzenia, masz pomoc pod ręką. Wystarczy wprowadzić E-numer (numer typu modelu) swojego urządzenia, a my przeniesiemy Cię do dostępnych publikacji.

więcej

Dzięki rejestracji swoich urządzeń w MyBosch możesz uzyskać dostęp do Asystenta Serwisowego marki Bosch.

Jeśli Twój produkt jest już zarejestrowany w MyBosch, po prostu zaloguj się i wybierz produkt o który Ci chodzi, aby otrzymać wybrane dla Ciebie informacje i pomoc Asystenta Serwisowego marki Bosch – wszystko czego potrzebujesz i nic ponad to.

Masz kłopot ze znalezieniem tabliczki znamionowej i E-numeru (E-nr) urządzenia? Wejdź na poniższy link i wyszukaj tabliczkę znamionową.

Proszę wybrać swoją kategorię i podkategorię

Zaloguj się do istniejącego konta

Plan instalacji Beko Cn164220s

Bezpośredni link do pobrania Plan instalacji Beko Cn164220s

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Plan instalacji Beko Cn164220s